Zpět
Tipy na výlety / Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu
Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu
Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu

Poznej Rakousko s HERZ 3. – Za vínem do Poysdorfu

Babí léto je ideální čas vypravit se kousek za hranice za rakouským vínem. 
 

V další části našich tipů na výlet do zajímavých mís Rakouska vám představujeme východní část největší vinařské oblasti  – Weinviertel. Východní část oblasti Weinviertel sousedí s Mikulovskou vinařskou oblastií a do populárního Lednicko - Valtického areálu je to co by kamenem dohodil. Pokud vyrazíte do této oblasti, tak si nenechte ujít možnost porovnání vín na obou stranách hranice. 
 

Ve východní části oblasti Weinviertel jsou dvě vinařské obce, které by neměly uniknout Vaší pozornosti: Poysdorf a Falkenstein. Pro návštěvu je ideálním dopravním prostředkem kolo. Pokud vyrazíte ze směru od Valtic, tak vás čeká příjemná jízda bez velkého převýšení až do Poysdorfu kde v místním centru vína Vino Versum (https://www.weinmarkt-poysdorf.at/) můžete 7 dní v týdnu zdarma ochutnat více než 30 vzorků místních vinařů. Každé odpoledne má jeden s místních vinařů službu a představí vám kompletní kolekci svých vín. Na jednom místě můžete nakoupit vína za stejné ceny, jako byste nakupovali přímo ve sklepě. 

Do místních suchých vín se doslova zamilujete. Ať už to bude některý s vyhlášený veltlínů nebo ryzlinků, tak vás příjemně překvapí i cena. Co se týče poměru cena a výkon – jsou na tom rakouská vína obdobně, jak i jiné rakouské výrobky  – skvěle. 

Dalším z míst odkud je možné vyrazit za vínem do Poysdorfu je Mikulov. Čeká Vás kopcovitější a zajímavější terén. Po cestě budete projíždět malebnou vinařskou obcí – Falkenstein. Zřícenina hradu Falkenstein, 7km naučná stezka věnovaná vínu a vyhlášena ulice nádherných sklepů a mnoho akcí spojených s vínem vám nabídne tato vinařská obec. Až vás Falkenstein omrzí můžete pokračovat krásnými lesy do Poysdorfu. Cesta vás povede přes golfové hřiště, kde doporučuji se zastavit v oblíbené restauraci největšího poysdorfského vinařství Neustifter. Restaurace a hotel, který se neorientuje jen na golfovou klientelu je příjemným místem, kde nabrat sílu. Obvykle vás zde obslouží i česky hovřící personál. Do Poysdorfu přijedete dlážděnou uličkou se sklepy zahloubenými do spraše tvořící stěny této zajímavé ulice (viz. foto). 

Zpět na českou stranu hranice doporučuji pro obě trasy cestu přes Schrattenber do Valtic. Výživné stoupání na malou rozhlednu na kopci mezi Valticemi a Schrattenbergem vás odmění jedinečným výhledem na celou oblast. 
 

Na závěr pár užitečných odkazů a itineráře tras: 

Cyklistické okruhy: 
 

Z Mikulova: https://mapy.cz/s/nocabesulu 

Obec Poysdorf: https://www.vinoversum.at/ 

Obec Falkenstein:  https://www.falkenflug.at/falkenflug 

Film o oblasti Weinviertel: https://youtu.be/mKMWE_CS508