Zpět
Aktuálně / Nové trendy - Středové připojení deskových radiátorů
Nové trendy - Středové připojení deskových radiátorů

Nové trendy - Středové připojení deskových radiátorů

Středová připojení koupelnových radiátorů si již našla stabilní místo u většiny instalací. V současnosti vidíme čím dál více středové dopojení i u deskových radiátorů. Jednodušší montáž, lepší výkon a nižší cena si získávají stále více příznivců mezi instalatéry. Ideální je instalace v kombinaci s radiátorem bez integrované ventilové vložky.
Více se o výhodách a lepším fungování se dozvíte v analýze Dalibora Kupky.
Osm důvodů - proč používat středové připojení otopných těles?
                                                                                                         
Středové připojení otopných těles firmy  HERZ přináší celou řadu výhod pro montáž a vyšší komfort koncovému uživateli.   
   
  • Flexibilita - Možnost změny typu i velikosti otopného tělesa bez zásahu do nainstalovaného rozvodu. Radiátor bude vždy osazen na střed okna nebo niky.
  • Jednoduchá montáž –  Přívod i zpátečka na ose tělesa zjednoduššují montáž. Jednoduše se přívody připraví na střed okna nebo prostoru kam bude radiátor umístěn.
  • Přesná teplota - Regulační termostatická hlavice je umístěna v pozici, kde není ovlivňována slunečním osvitem ani teplotou samotného otopného tělesa. Regulace teploty je výrazně přesnější.
  • Přesný průtok- Armatura středového připojení umožňuje přesnější regulaci průtoku než je tomu u těles typu VK s integrovanou armaturou
  • Kontrola – Hlavice umístěná pod tělesem omezí možnost nežádoucí manipulace a přenastavování.
  • Efektivita - Umístění termostatického připojení pod tělesem v jeho středu umožňuje lepší zatékání topného média do tělesa a rovnoměrnější rozložení teploty po celém tělese.
  • Rychlost - Středové připojení rychleji reaguje na regulační zásah a snižuje dobu nátopu a vychládání oproti jiným typům připojení viz. Tabulka.
  • Design – Středové připojení umožňuje umístění otopných těles do niky pod okenním otvorem v plém rozsahu. Žádná hlavice ani ventil nenarušuje čistý obrys radiátoru. Při použití designových těles, připojení a regulace neruší celkový design.

​Více informací naleznete v přiloženém PDF.