Zpět
Tipy na výlety / Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau
Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau
Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau

Poznej Rakousko s HERZ 2. – Lungau

V druhém díle našich tipů na výlet do Rakouska vás zavedeme do další oblasti zařazené na seznam přírodních památek UNESCO – do oblastí Lungau.
 

Tato pro mnoho turistů utajená oblast se nachází v samém srdci Rakouska. Je izolována horskými hřebeny. Ze severu se sem dostanete přes sedlo Obertauern a z jihu přes Katschberg. Pouze s východu je cesta jednodušší díky údolí řeky Mur, která zde pramení. Centrem místního regionu je malebné městečko Tamsweg. Najdete zde čistou oblast nedotčenou průmyslem.
 

Oblast Lungau leží v nadmořské výšce 1000 metrů a najdete zde prostor pro mnoho aktivit v horách v zimě i létě.
 

Zima: V zimě si přijdou na své lyžaři, skialpinisté i běžkaři. V oblasti jsou 4 lyžařská střediska. Od rozsáhlých středisek Obertauern a Katschberg, přes freeridery oblíbeny Grosseck-Speireck až po rodinný Faninberg. Skialpinisté zde najdou více než 40 túr všech obtížností. Běžecké stopy ve vysoko položeném středisku Obertauern představují jistotu sněhu až do května.
 

Léto: Hory lákají každým rokem více návštěvníků i v letním období. Lungau nabízí ideální podmínky pro cyklistiku, horské túry všech náročností, pohodové výlety okolo jezer nebo horskými dolinami. Najdete zde i mistrovské 18ti jamkové golfové hřiště nebo přírodní Adventure park.
 

Místní gastronomie vychází z místních surovin z čisté přírody. Specialitou je pečené jehněčí na způsob, kterým se dělá jen v Lungau. Stojí za to ochutnat místní zvěřinu, sýry, šunky nebo špek.
 

Pro HERZ je zajímavostí statek Kandolfhof v Tamswegu, kde instalace topení s ventily Herz funguje již od roku 1967.
 

Odkazy

Web regionu v češtině:

https://www.lungau.at/cz?_wb=cz&lang=CS

Dokument o oblasti Lungau:

Dokument o přírodě v Lungau: